Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci przejęli klucze do bram Olsztyna. Jubileuszowa Kortowiada oficjalnie rozpoczęta. Imprezy i koncerty potrwają do niedzieli

Koncerty, dobra zabawa i wspaniała atmosfera. W Olsztynie oficjalnie rozpoczęła się Kortowiada – największe święto studentów w Polsce.

W tym roku okazja do świętowania jest wyjątkowa, bo tegoroczna edycja jest jubileuszowa. Olsztyńskie juwenalia odbywają się od 60 lat. Po przekazaniu studentom przez prezydenta Olsztyna kluczy do miasta żacy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przeszli w Paradzie Wydziałów ulicami miasta.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

W miasteczku akademickim w Kortowie władzę przekazał im rektor UWM. Jeszcze dziś żacy wybiorą miss uczelni w konkursie Wenus Show. Do niedzieli będą bawili się na koncertach, wesprą dziekanów w turnieju Must Be The Dziekan i podejmą rywalizację w Boju Wydziałów i Boju Akademików. W programie Kortowiady są także: Noc Folkowo-Szantowa, zawody „Kortostrong” oraz Mecz Błotny. Na Górce Kortowskiej wystąpią m.in. Myslowitz, Organek, Enej, Maryla Rodowicz i Wilki.  Na trzech scenach koncertowych wystąpi w sumie blisko 50 artystów. W tym roku po raz pierwszy cześć koncertów jest biletowana. Organizatorzy imprezy spodziewają się tysięcy studentów z całej Polski i zagranicy.

Jak informuje aspirant Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie bezpieczeństwa studentów podczas tej kilkudniowej zabawy będą strzegły specjalne patrole, choć jak podkreśla, Kortowiada jest generalnie imprezą bezpieczną.

Aspirant Prokopczyk dodaje, że podczas studenckiej kilkudniowej zabawy popularnością cieszy się specjalnie zorganizowane biuro rzeczy znalezionych. Studenci gubią przede wszystkim telefony, klucze, dokumenty i… odzież.

Autor: P.Karpiszen/A.Skrago/K. Piasecka/ B. Gajlewska
Fot. P.Getka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/ A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w studenci, juwenalia, Kortowiada, żacy, video, Kortowiada 2019
Żywe szczenięta spakował do torby i wrzucił do stawu. 38-latek nie widział w tym nic złego: Tak się robi na wsiach

Mężczyzna zabrał suczce, która się oszczeniła osiem szczeniaków, spakował je do torby, obciążył kamieniami i wrzucił do wody. Bezbronne zwierzęta nie miały szans na przeżycie. Suczka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV