Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci chcą fotoradarów na Warszawskiej

Niedawno na przejściu dla pieszych na Warszawskiej zginęła potrącona przez samochód studentka UWM

13 tysięcy podpisów trzeba zebrać, żeby poprawić bezpieczeństwo na ulicy Warszawskiej w Olsztynie.

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nie czują się bezpieczni i chcą nowych fotoradarów na Warszawskiej. Olsztyńscy żacy zbierają podpisy pod petycją kierowaną do Arkadiusza Brzozowskiego, dyrektora Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego w Olsztynie.

– Prawie miesiąc temu na przejściu dla pieszych na Warszawskiej zginęła potrącona przez samochód 21-letnia studentka. Śmierć naszej koleżanki była impulsem do działania – mówi Maja Kozłowska, studentka uniwersytetu w Olsztynie i pomysłodawczyni akcji.

00:00 / 00:00

Studenci postulują, żeby przy przejściu postawić sygnalizację świetlną, a w jego okolicy również fotoradar. Studenci, którzy podpisali petycję uważają, że zmiany są potrzebne, bo dozwolona prędkość jazdy jest tam za duża, a droga zbyt ruchliwa. Łukasz Grabowski, student który podpisał petycję uważa, że żacy mogą mieć wpływ na to, co dzieje się w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Do tej pory zebrano około 600 podpisów. Petycję można podpisywać przez internet i w budynku wydziału humanistycznego UWM w Olsztynie. Od stycznia będzie to możliwe we wszystkich budynkach uniwersytetu. (kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, śmiertelny wypadek, warszawska, piesi, petycja, pasy
Na uniwersytecie w Olsztynie stanęła choinka pisana słowem

Choinka z ręcznie wyrobionymi bombkami stanęła w holu Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To już tradycja, bo co roku pracownicy biblioteki samodzielnie przygotowują bożonarodzeniową choinkę lub...

Zamknij
RadioOlsztynTV