Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na uniwersytecie w Olsztynie stanęła choinka pisana słowem

Choinka z ręcznie wyrobionymi bombkami stanęła w holu Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na bombkach widnieją wycinki z różnych gazet i publikacji. Fot. UWM

To już tradycja, bo co roku pracownicy biblioteki samodzielnie przygotowują bożonarodzeniową choinkę lub ozdoby. Tym razem postawiliśmy na oryginalne bombki – wyjaśnia Małgorzata Wiśniewska, kierownik wypożyczalni.

00:00 / 00:00

Bombki, które są główną ozdobą świątecznego drzewka wykonali sami bibliotekarzy Biblioteki Uniwersyteckiej. Fot. UWM

Bombki, które są główną ozdobą świątecznego drzewka, wykonali sami bibliotekarze. Przez ponad dwa tygodnie około 20 osób pomagało stworzyć 100 bombek metodą decoupage.

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie stanęła choinka przystrojona słowem na różne tematy i w różnych językach. Fot. UWM

Na bombkach widnieją wycinki z różnych gazet i publikacji. Każda bombka jest unikatowa i dotyczy innego zagadnienia. Są bombki o tematyce ekonomicznej, filozoficznej, politycznej, regionalnej i wiele innych. Starannie wybierano fragmenty tekstów, następnie opalano ich krawędzie dla zwiększenia efektu. Wycinki umieszczono następnie na styropianowych kulach i za pomocą dużej ilości kleju stworzono choinkowe ozdoby.

Każda bombka jest unikatowa. Fot. UWM

Bombki różnią się między sobą także wizualnie. Są np. ozdoby z nutami, mapami, zwierzętami, a także pisane po chińsku, białorusku czy gotykiem.

Bombki ozdobione są m.in. nutami i mapami. Fot. UWM

Biblioteka Uniwersytecka UWM w Olsztynie także w poprzednich latach miała unikatowe choinki. Wystarczy wspomnieć tę wykonaną z książek czy szuflad katalogowych. Tegoroczny pomysł jest równie ciekawy i nietypowy. (mlew/mszcz/bsc)

Bibliotekę Uniwersytecką UWM zdobiła już choinka wykonana z książek. Fot. archiwum RO

W Bibliotece Uniwersyteckiej była też choinka z szuflad katalogowych. Fot. archiwum RO

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, biblioteka, choinka
Sezon na choinki rozpoczęty

Jeszcze niewiele osób decyduje się, by wstawić choinkę do domu, ale w wielu instytucjach czy sklepach drzewka już się pojawiają. W szkółkach leśnych niektóre z nich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV