Olsztyn, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Aktualności, Giżycko, Aplikacja mobilna, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lub., Olecko, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo, Region
Strefy zagrożenia ASF problemem rolnictwa. Polska stała się importerem wieprzowiny
Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej z absolutorium. W Brajnikach w gminie Jedwabno trwa walne zgromadzenie izby.
Omawiany jest Krajowy Plan Odbudowy i unijny Zielony Ład, a także sytuacja związana z ptasią grypą i ASF. Zwłaszcza ta ostatnia kwestia jest paląca. Polska z eksportera trzody chlewnej stała się importerem, a hodowcy mają kłopoty – wyjaśnia Marek Kuźniewski z zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej:
Strefy są czasem trzymane, już dawno nie ma tego ASF-u, a jednak Komisja Europejska nie zdejmuje nam tych stref – nie wiem, z jakiego powodu. Pomimo tego, że tej trzody i tak mamy mało, jesteśmy obecnie importerem wieprzowiny. Za chwilę naprawdę będzie to bardzo niszowa produkcja.
W walnym zgromadzeniu uczestniczą delegaci z regionu i przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem.
Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko















![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











