Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dni Pola doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o rolnictwie

Fot. Łukasz Węglewski

Ponad dwustu rolników uczestniczyło w mijającym tygodniu w Warmińsko-Mazurskich Dniach Pola.

Powiatowe spotkania podczas tej imprezy to szansa na poszerzenie wiedzy agrarnej, w najlepszych gospodarstwach odwiedzaliśmy poletka demontracyjne – mówi Agnieszka Sołtysiak z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Mogliśmy się konsultować na temat uprawy elementów, które ograniczają stosowanie środków ochrony roślin w powiatach: iławskim, piskim, kętrzyńskim, braniewskim oraz giżyckim. 

00:00 / 00:00

W poniedziałek Warmińsko-Mazurskie Dni Pola dotrą do Aniołowa w powiecie elbląskim, w kolejnych dniach wykłady i oglądanie poletek demonstracyjnych w powiatach: olsztyńskim, mrągowskim, węgorzewskim i działdowskim.

Impreza to łącznie 19 spotkań w powiatach, okazja do wymiany doświadczeń i transferu wiedzy i innowacji między naukowcami a praktykami-rolnikami.

Warmińsko-Mazurskie Dni Pola towarzyszą Krajowym Dniom Pola w Minikowie, które dziś się rozpoczęły pod patronatem resortu rolnictwa.

Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, Aniołowo, Agnieszka Sołtysiak
Dni Pola w powiecie braniewskim. Rolnicy poznają nowe technologie

Trwają Warmińsko-Mazurskie Dni Pola. To cykl spotkań praktycznych oraz wykładów w każdym powiecie regionu. W powiecie braniewskim dnia pola rolnicy rozpoczęli od szkoleń w terenie. Najpierw...

Zamknij
RadioOlsztynTV