Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Strażak z Elbląga podwójnym mistrzem Polski w kickboxingu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. FB Adrian Durma

Adrian Durma z elbląskiej Państwowej Straży Pożarnej zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Zawody rozegrane zostały w Krynicy Zdroju.

Udział w nich wzięło ponad 200 zawodników z różnych formacji mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej, komandosów, Służby Więziennej czy Straży Granicznej. Adrian Durma walczył w dwóch kategoriach. Stoczył w sumie sześć zwycięskich walk, wszystkie zakończył przed czasem. Ale wcale nie było łatwo. Wszystkie walki były zacięte. – Jesteśmy nie tylko sportowcami, ale też reprezentujemy różne formacje, a to wybuchowe połączenia – powiedział Adrian Durma.

00:00 / 00:00

Medale to nie jedyna nagroda dla tego utytułowanego zawodnika. Został on powołany do Reprezentacji Polski Służb Mundurowych, która wystąpi w mistrzostwach Europy. Dodajmy, jeszcze jeden elblążanin wrócił z Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych z medalem. Reprezentujący Żandarmerię Wojskową Igor Abrusiewicz zdobył brąz w point fightingu.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kickboxing, Adrian Durma
Podwójne złoto Adriana Durmy na mistrzostwach Polski

Jeden z najlepszych polskich kick-bokserów Adrian Durma z Elbląskiego Klubu Karate po raz kolejny potwierdził swoją krajową dominację w wadze do 74 kilogramów. Z mistrzostw Polski,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV