Strażak z Elbląga Adrian Durma mistrzem Europy w kickboxingu

Adrian Durma z UKS Silvant Kajak Elbląg wywalczył w tureckiej Antalyi złoty medal Mistrzostw Europy w kickboxingu. Elblążanin wygrał w kategorii Light Contact.

Turniej wrócił po długiej przerwie, bo ostatnie mistrzostwa Starego Kontynentu odbyły się 4 lata temu. Był świetnie obsadzony, wzięło w nim udział tysiąc zawodników z 40 krajów. Jak przyznaje Adrian Durma, rywalizacja była trudna. Pierwszą walkę stoczył z rywalem z Lichtensteinu, kolejną z bardzo utytułowanym zawodnikiem z Wielkiej Brytanii. O finał elblążanin zmierzył się z Irlandczykiem.

W finale spotkałem się z Grekiem, z którym przegrałem rok temu w MŚ wejście do finału. A teraz mu się zrewanżowałem zdecydowanie, wygrywając wysoko na punkty

– podkreśla elbląski mistrz.

00:00 / 00:00

W Mistrzostwach Europy wzięła udział 70-osobowa reprezentacja Polski, która zajęła tam drużynowo piąte miejsce, zdobywając 36 medali – 7 złotych, 12 srebrnych, 17 brązowych.

Dodajmy, Adrian Durma jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce, na co dzień jest strażakiem w elbląskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w kickboxing
Sukces warmińsko-mazurskich kickbokserów. Z mistrzostw świata przywieźli dwa medale

Zawodnicy z warmińsko-mazurskiego w znakomitych nastrojach wrócili z Włoch, gdzie odbywały się mistrzostwa świata w kickboxingu. Brąz w kategorii 74 kg wywalczył Adrian Durma z Elbląga....