Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z OSP we Fromborku mają wielkie serca. Jedno z nich stanęło w centrum miasta

fot. OSP Frombork

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Fromborku są zakręceni na punkcie pomagania. Na rynku we Fromborku ustawili duże metalowe czerwone serce na nakrętki.

W ten sposób strażacy ochotnicy pomagają dzieciom i dorosłym, którzy potrzebują np. specjalistycznej rehabilitacji. Fromborskie serce pomieści około 100 kg nakrętek, opróżniano je już trzy razy.

Plastikowe nakrętki trafiły m.in. do Martyny z Rogajn koło Pasłęka. Dzięki zebranym nakrętkom rodzice 19-letniej Martyny będą mogli zapewnić jej specjalistyczną rehabilitację. Dziewczyna kiedy miała dwa lata topiła się w stawie. Po wypadku ma uszkodzone mózgowie, a także niedowład rąk i nóg.

Ta pomoc osobie z niepełnosprawnością i działanie ekologiczne w jednym nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie ludzi dobrej woli. Większość nakrętek to dar mieszkańców Fromborka, którzy zamiast do śmietnika, wrzucili korki do metalowego serca. Jak podkreśla komendant gminny związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Fromborku Damian Krasiński – każdy kto potrzebuje takiego wsparcia może zgłosić się do OSP we Fromborku.

Strażacy zebrane nakrętki przechowują u siebie w magazynie. Następnie przekazują je osobom, które zgłaszają się do nich po pomoc.

fot. OSP Frombork

fot. OSP Frombork

fot. OSP Frombork

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, OSP, nakrętki, pomaganie
Powiat elbląski wspiera strażaków. Dzięki dofinansowaniu uda się kupić wozy

50 tysięcy złotych przeznaczył powiat elbląski dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętym Gaju. Pieniądze mają pomóc w kupnie nowego wozu strażackiego. Dodatkowo radni powiatu zdecydowali także...

Zamknij
RadioOlsztynTV