Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat elbląski wspiera strażaków. Dzięki dofinansowaniu uda się kupić wozy

fot. Przemysław Getka

50 tysięcy złotych przeznaczył powiat elbląski dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętym Gaju. Pieniądze mają pomóc w kupnie nowego wozu strażackiego. Dodatkowo radni powiatu zdecydowali także udzielić finansowego wsparcia elbląskim strażakom.

Co roku w budżecie powiatu elbląskiego są zabezpieczone pieniądze na wsparcie Ochotniczych Staży Pożarnych. W tym roku zastrzyk gotówki otrzymali strażacy ochotnicy ze Św. Gaju. Powiat przeznaczył także 200 tys. złotych na wsparcie straży pożarnej w Elblągu. Kwota ta pozwoli zebrać odpowiednią sumę na kupno i wymianę wozów strażackich. Nie wykluczone, że po wymianie floty, dotychczasowe samochody używane przez PSP w Elblągu trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu elbląskiego.

Starostwo powiatowe ma jeszcze w budżecie 30 tysięcy złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze te można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w straż pożarna, OSP, wóz strażacki, powiat elbląski
Więcej pracy, mniej fałszywych alarmów. Strażacy z warmińsko-mazurskiego podsumowali miniony rok

Strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego podsumowali ubiegły rok. W 2020 roku Wojewódzka Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie odnotowała 19 117 zdarzeń. Tylko ponad 4 800 z nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV