Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Strażacy walczyli z pożarami sadzy. „Apelujemy, aby dbać o przewody kominowe”

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W sezonie grzewczym trzeba dbać o drożność kominów. Tylko w niedzielę warmińsko-mazurscy strażacy gasili cztery pożary sadzy w kominach.

Niebezpiecznie było w Starym Olsztynie, gdzie ogień przeniósł się na dach wielorodzinnego budynku. Spaliło się dziesięć metrów kwadratowych dachu. Lokatorzy wrócili do swoich domów. W pozostałych przypadkach ogień udało się szybko opanować i ugasić.

Strażacy ostrzegają, że pożar sadzy w kominie – tak jak w Starym Olsztynie – może przenieść się na dach, a potem na cały budynek. Straż pożarna niezmiennie apeluje o czyszczenie przewodów kominowych – mówi starszy kapitan Rafał Melnyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Jesteśmy w środku okresu, kiedy musimy mocno dogrzewać nasze mieszkania. Apelujemy, aby dbać o przewody kominowe. Prawo nakazuje czyszczenie przewodów dymowych minimum raz na kwartał. Jednak jeżeli czujemy taką potrzebę, możemy robić to częściej.

00:00 / 00:00

Należy też kontrolować stan urządzeń grzewczych i przewodów wentylacyjnych.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, komin, apel, sadza, przewody, czyszczenie
Ogień, zadymienie i ewakuacja mieszkańców. W regionie doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń

W Iławie z czteropiętrowego budynku ewakuowano 18 osób. Powodem był pożar w jednym z mieszkań, który spowodował bardzo duże zadymienie. Strażacy ugasili ogień i lokatorzy mogli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV