Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogień, zadymienie i ewakuacja mieszkańców. W regionie doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Iławie

W Iławie z czteropiętrowego budynku ewakuowano 18 osób. Powodem był pożar w jednym z mieszkań, który spowodował bardzo duże zadymienie. Strażacy ugasili ogień i lokatorzy mogli wrócić do swoich domów.

W sezonie grzewczym trzeba dbać o drożność kominów. W niedzielę od rana warmińsko-mazurscy strażacy gasili 4 pożary sadzy w kominach. Niebezpiecznie było w Starym Olsztynie, gdzie ogień przeniósł się na dach wielorodzinnego budynku. Spaliło się 10 metrów kwadratowych dachu. Lokatorzy wrócili już do swoich domów. W pozostałych przypadkach ogień udało się szybko opanować i ugasić.

Strażacy ostrzegają, że pożar sadzy w kominie – tak jak w Starym Olsztynie – może przenieść się na dach, a potem na cały budynek. Straż pożarna niezmiennie apeluje o czyszczenie przewodów kominowych. Szczególnie w sezonie grzewczym trzeba zadbać o sprawność kominów i regularnie sprawdzać ich drożność. Należy też kontrolować stan urządzeń grzewczych i przewodów wentylacyjnych.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, straż pożarna, komin, dach, sadza, uwaga
Sprzęt strażacki trafi z Olsztyna na Ukrainę

Warmińsko-mazurscy strażacy-ochotnicy przekazali sprzęt gaśniczy kolegom z Czerniowców na Ukrainie. -Sprzęt, podarowany przez kilkanaście warmińskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, wart jest ponad 20 tysięcy złotych -...

Zamknij
RadioOlsztynTV