Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Strażacy apelują: ostrożnie z urządzeniami gazowymi!

Strażacy apelują o ostrożność w obchodzeniu się z urządzeniami gazowymi. Każdy taki sprzęt bezwzględnie musi być używany zgodnie z zaleceniami producenta.

Starszy kapitan Grzegorz Różański z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej podkreśla, że gaz ziemny jest nawaniany i gdy go wyczujemy, należy natychmiast przewietrzyć pomieszczenia.

Żeby ten gaz nie kumulował się w jakimś pomieszczeniu. By nie doszło do takiego stężenia, gdzie mieszanina gazu z powietrzem spowoduje wybuch.

00:00 / 00:00

Grzegorz Różański mówi, że ostrożności wymaga używanie butli z gazem.

Zawsze należy sprawdzić, czy w miejscu, w którym dokręcamy – czyli miejscu podłączenia butli – jest uszczelka. Często się zdarza, że tych uszczelek nie ma, wypadają lub są zużyte. Gdy dokręcimy zawór do butli, gaz nie będzie się ulatniał.

00:00 / 00:00

Strażacy ostrzegają, by nie podłączać na własną rękę kuchenek gazowych lub piecyków. Muszą to robić fachowcy z uprawnieniami.

Kapitan Różański radzi, co robić, gdy czujemy woń gazu.

Jeżeli wyczujemy taką woń, natychmiast należy otworzyć okna, wietrzyć i przede wszystkim powiadomić służby.

00:00 / 00:00

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna
Pożar domu w powiecie iławskim. Jest ofiara śmiertelna

70-letni mężczyzna zginął we wtorek w pożarze domu w Butowie w powiecie iławskim. Pożar wybuchł w kuchni. Straż pożarną wezwali sąsiedzi. Na miejsce przyjechało 10 zastępów....

Zamknij
RadioOlsztynTV