Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Graniczna: od początku wojny z Ukrainy do Polski wjechało 5,154 mln osób


Od 24 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 5,154 mln osób – przekazała w niedzielę Straż Graniczna.

– Od 24.02 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 5,154 mln osób – podano w komunikacie Straży Granicznej. Przekazano również, że ostatniej doby zanotowano 25,4 tys. odpraw, z kolei w niedzielę do godz. 7.00 zanotowano ich 6,8 tys.

W sobotę z Polski na Ukrainę odprawiono 29,9 tys. osób, a od początku wojny to już ponad 3,248 mln osób.

Dziś w nocy siły rosyjskie ostrzelały Charków na wschodzie Ukrainy oraz Mikołajów i Nikopol na południu – poinformowały władze tych miast na Telegramie. Zmasowany ostrzał Mikołajowa był według mera Ołeksandra Sienkewycza najsilniejszy od początku wojny. Jak podkreślił, zniszczono szereg obiektów i uszkodzono budynki mieszkalne. „W miejscach ataków wybuchło kilka pożarów. Trwa akcja służb ratunkowych” – napisał.

O „całej serii wybuchów” powiadomił mer Charkowa Ihor Terechow. Według wstępnych informacji uszkodzonych zostało kilka budynków.

O ponownym ostrzale Nikopola w obwodzie dniepropietrowskim poinformował szef władz rejonu (powiatu) nikopolskiego Jewhen Jewtuszenko. Miasto było ostrzelane także poprzedniej nocy. Pociski trafiły w kilkanaście budynków, przedsiębiorstwa i sieć energetyczną. Światła nie ma 1000 osób.

Niedziela jest 158. dniem wojny Rosji z Ukrainą.

Autor: Karol Kostrzewa

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojna, straż graniczna, Ukraina
Nielegalni imigranci próbowali uciekać przed służbami. Zostali złapani i odesłani

Bezpaństwowiec mieszkający na Łotwie nielegalnie przewoził Irakijczyków. Policja z Gołdapi próbowała zatrzymać volkswagena na jednej z powiatowych dróg. Na widok funkcjonariuszy pasażerowie zaczęli uciekać, jednak udało...

Zamknij
RadioOlsztynTV