Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil zagra o honor, Olimpia o życie

Fot. Olimpia Elbląg

Do ostatniej kolejki piłkarskiej II ligi zespoły z naszego regionu przystąpią w zupełnie innych nastrojach. Dla Olimpii Elbląg mecz z Chojniczanką Chojnice to „być albo nie być”, Stomil zagra o przysłowiową pietruszkę.

Olimpia Elbląg zajmuje obecnie 12. lokatę. Zgromadziła tyle samo punktów co GKS Jastrzębie i Skra Częstochowa, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Musi jednak zdobyć komplet punktów, by bez patrzenia na wyniki rywali utrzymać się na 3. poziomie rozgrywkowym. Najbliższy przeciwnik żółto-biało-niebieskich, Chojniczanka Chojnice, wciąż ma o co się bić. Aktualnie zajmuje 5. miejsce i jest w strefie barażowej (spośród 4 zespołów jeden awansuje do I ligi), ale jeśli przegra z Olimpią, a 7. Hutnik Kraków zdobędzie komplet punktów z walczącą o utrzymanie Olimpią Grudziądz, wypadnie z walki o I ligę.

Stomil stracił nawet matematyczne szanse na sportowe utrzymanie już w poprzedniej kolejce, remisując 2:2 na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Wcześniej skomplikował sobie sytuację tracąc punkty z Olimpią Grudziądz, Kotwicą Kołobrzeg, Olimpią Elbląg, Polonią Bytom i Sandecją Nowy Sącz. W ostatnich siedmiu meczach zdobył zaledwie sześć punktów (wygrał tylko z Lechem II Poznań). Spotkanie na własnym stadionie z Radunią Stężyca będzie dla Stomilu już wyłącznie szansą na honorowe pożegnanie się z II ligą.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki II ligi rozpoczną się w sobotę o godzinie 14. Radio Olsztyn przeprowadzi relacje ze spotkań Stomilu i Olimpii.

Redakcja: K. Ośko

Więcej w Stomil Olsztyn
Remis jak porażka. Stomil spada z ligi

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe ze Skrą Częstochowa, co oznacza, że nie ma już szans na wydostanie się ze strefy spadkowej II ligi. Mecz dla biało-niebieskich...

Zamknij
RadioOlsztynTV