DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Stomil przegrywa z Widzewem Łódź. Piłkarze i kibice solidarni z walczącą Ukrainą

W 22. kolejce piłkarskiej Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Widzewem Łódź 0:2.

Już w 8. minucie bramkarza Stomilu pokonał Bartłomiej Pawłowski. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 49. minucie meczu. Po stracie pierwszej bramki gospodarze usilnie starali się doprowadzić do wyrównania, jednak bezskutecznie.

Rezonu nie stracili po stracie drugiej bramki, ale brakowało im argumentów i skuteczności w nielicznych sytuacjach, które stworzyli pod bramką rywala.

Porażka na pewno boli, ale nie będziemy się nią załamywać, bo gra wyglądało całkiem przyzwoicie, zwłaszcza w 1. połowie. Zabrakło kropki nad i, bo sytuacje były. (…)

– powiedział trener Stomilu Adrian Stawski.

Zadowolony z wyniku i gry był natomiast szkoleniowiec Widzewa Janusz Niedźwiedź. Podkreślał, że mecz w Olsztynie był bardzo ważny po zeszłotygodniowej porażce z Arką Gdynia aż 2:5.

Po ostatnim meczu chcieliśmy odpowiedzieć zwycięstwem w kolejnych spotkaniach. Myślę, że to było trudne spotkanie, patrząc na całokształt meczu. (…)

Stomil w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w strefie spadkowej, ale do bezpiecznej, 15. lokaty, traci 5 punktów. Kolejne ligowe spotkanie Stomil zagra za tydzień w sobotę w… Łodzi – ale tym razem z ŁKS-em.

Z związku z wojną w Ukrainie klub zorganizował zbiórkę darów, które trafią do przybywających na Warmię i Mazury uchodźców z Ukrainy.