Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil przed szansą na objęcie prowadzenia w lidze. Relacje z meczu z liderem tabeli Stalą Mielec w Radiu Olsztyn

Fot. Artur Szczepański

Piłkarze Stomilu w piątek staną przed szansą na objęcie prowadzenia w tabeli Fortuna 1. Ligi.

Biało-niebiescy podejmą aktualnego lidera – Stal Mielec. Rywal jest wymagający, ale my też mamy swoje atuty – uważa trener-analityk Stomilu – Piotr Klepczarek, którego poprosiliśmy o ocenę przeciwnika:

Fazy meczu na pewno będą bardzo różne. To nie jest zespół, który gra w jeden określony sposób. Będziemy chcieli się na to przygotować i będziemy mieli odpowiedzi w tym kierunku. To będzie kluczowe. Czego można się spodziewać? Tego nigdy nie można się spodziewać. To, co my robimy, przygotowujemy się cały tydzień, szykujemy analizę przeciwnika. Szykujemy schematy, które my chcemy rozgrywać. Ale mecz to inna sprawa, w dzień meczu może się okazać, że przeciwnik podejdzie inaczej do nas. Mają bardzo dużo sposobów na rozgrywanie ataków. Nie możemy wszystkiego przewidzieć, ale przekażemy część planu naszym zawodnikom.

00:00 / 00:00

W zespole Stomilu najprawdopodobniej nie zadebiutuje jeszcze irlandzki skrzydłowy – Eric Molloy, który kilka dni temu podpisał kontrakt. Zapytaliśmy go jednak o pierwsze wrażenia z pobytu w Olsztynie:

Cieszę się, że tu trafiłem. Zanim to się stało, myślałem, że będzie bardzo zimno, a tu – miła niespodzianka. W Irlandii mieszka wielu Polaków, mam sporo polskich przyjaciół, którzy opowiadali mi o waszym kraju. Po tym, co usłyszałem, stwierdziłem: „OK – to może być fajne miejsce”. Potem usłyszałem o tym, jakie zmiany zaszły w Stomilu w ostatnim czasie i stwierdziłem, że warto przyjechać, rozejrzeć się i spróbować. Nie zawiodłem się – to może być znakomite miejsce do rozwoju i podniesienia umiejętności. Gra w innym kraju dużo daje i uczy nowych rzeczy. W zeszłym tygodniu zanosiło się na to, że jednak wrócę do domu, ale ostatecznie udało się porozumieć i podpisałem kontrakt.

00:00 / 00:00

Dłuższa rozmowa z irlandzkim piłkarzem Stomilu – m.in. o karierze w Nowej Zelandii, golu strzelonemu Chelsea Londyn oraz zdobyciu Oceanicznej Ligi Mistrzów – w niedzielnym Magazynie Sportowym o 19.05.

Fot. stomilolsztyn.com

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w Stomil Olsztyn, Piotr Klepczarek, fortuna 1 liga
Nowe twarze w Stomilu Olsztyn. Kontrakty podpisali Eric Molloy i Willian Pozo-Venta

Eric Molloy i Willian Pozo-Venta podpisali kontrakty ze Stomilem Olsztyn. Obaj zawodnicy związali się profesjonalnymi kontraktami z Dumą Warmii do końca sezonu z opcją przedłużenia. Eric...

Zamknij
RadioOlsztynTV