Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Nowe twarze w Stomilu Olsztyn. Kontrakty podpisali Eric Molloy i Willian Pozo-Venta

Fot. stomilolsztyn.com

Eric Molloy i Willian Pozo-Venta podpisali kontrakty ze Stomilem Olsztyn. Obaj zawodnicy związali się profesjonalnymi kontraktami z Dumą Warmii do końca sezonu z opcją przedłużenia.

Eric Molloy  to niezwykle uniwersalny zawodnik, który wyróżnia się ponadprzeciętną pracowitością i zaangażowaniem. Na przestrzeni ostatnich lat grywał na obu flankach defensywy, na obu skrzydłach – i w środku pola. Urodził się  12 grudnia 1992 roku w irlandzkim mieście Carlow. Eric jest wychowankiem kubu Arklow Town,  skąd przeniósł się do Wexford FC (First Division – drugi poziom rozgrywkowy). Jedak ostatnie dwa kluby nowego zawodnika Stomilu, to zespoły grające w New Zealand Premiership takie jak:  Team Wellington i Southern United. Zwrócił naszą uwagę znakomitą postawą w sparingu przeciwko mocnemu składowi Chelsea FC gdzie reprezentował barwy Bohemian FC  i strzelił bramkę  „The Blues”.

Willian Pozo-Venta to urodzony 27 sierpnia 1997 roku były młodzieżowy reprezentant Norwegii  U17 i U18 – 9 występów od 2014 do 2015 roku. Z pochodzenia – Kubańczyk, ale wychował się w Oslo.

Wyróżnia go technika, nieszablonowy drybling, zmysł do gry kombinacyjnej, dobra dynamika i świetny przegląd pola. Jest zawodnikiem, który gra niezwykle widowiskowo – i potrafi „zrobić różnicę” swoimi umiejętnościami indywidualnymi.
Piłkarską edukację odbierał w zespołach Valerenga Oslo i Follo FK. W 2013 roku został zauważony przez skautów cenionej francuskiej akademii FC Metz (Ligue 1), gdzie jako 15-latek spędził sezon w zespole U17. Z przyczyn rodzinnych, po roku wrócił jednak do Norwegii, gdzie dołączył do rezerw zespołu Tromso IL (Eliteserien). W 2015 pojechał na testy do zespołu U23 angielskiego Stoke City (Premiership), jednak ostatecznie nie udało mu się wywalczyć tam umowy. W 2016 roku wrócił do Follo FK. Zimą 2018 roku wyjechał do Mołdawii, gdzie podpisał kontrakt z czołowym lokalnym zespołem – Zimbru Kiszyniów. Spędził tam niespełna pół roku, rozgrywając 18 spotkań i strzelając 3 bramki w mołdawskiej Ekstraklasie – jednak zimą 2019 w związku z organizacyjnymi niedociągnięciami ze strony klubu postanowił odejść z tego zespołu.

W pierwszej połowie 2019 roku trafił na testy do portugalskiej ekipy Familicao (wówczas 2gi poziom, obecnie lider portugalskiej Ekstraklasy!), które przeszedł pozytywnie. Przez kwestie formalne nie mógł jednak zostać tam uprawniony do gry wcześniej niż z początkiem lipca 2019. Tymczasem po awansie pojawił się nowy sponsor, zmieniły się „założenia programowe” – i okazało się, że jednak nie będzie tam dla niego miejsca.

Autor: stomilolsztyn.com

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, Eric Molloy
Mija 21 lat od tragicznej śmierci Jacka Płuciennika

Gdyby żył, miałby dziś 49 lat. Mija 21 lat od tragicznej śmierci piłkarza Stomilu Olsztyn - Jacka Płuciennika. Czterokrotny reprezentant Polski zginął w wypadku samochodowym w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV