JUTRO: 26 °C pogoda jutro

Stomil Olsztyn pozostaje w strefie spadkowej

W meczu 22. kolejki Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe z rezerwami ŁKS-u Łódź 0:2. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Wynik spotkania w 62. minucie otworzył zawodnik gospodarzy Yadegar Rostami, strzelając zza pola karnego. 10 minut później poprzeczka uratowała biało-niebieskich przed utratą bramki. Niedługo przed ostatnim gwizdkiem, po niewielkim zamieszaniu w polu karnym, Anton Fase podwyższył jednak rezultat do 2:0 dla gospodarzy, podkreślając dominację ŁKS-u w drugiej połowie. Stomil kończył mecz w 10, po tym, jak w 54. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną zobaczył Filip Laskowski.

Było to spotkanie 12. z 15. drużyną tabeli. Olsztynianie przed tym meczem zajmowali 15. pozycję z dorobkiem 24 punktów. ŁKS miał natomiast 28 oczek.

Rywalizacja w środku tabeli jest bardzo wyrównana. Między 13. Polonią Bytom a 4. Hutnikiem Kraków są zaledwie 4 punkty różnicy. Część zespołów nie rozegrała jeszcze kompletu spotkań. Stomil ma aktualnie jeden zaległy mecz, z Pogonią Siedlce, który miał się odbyć 4 grudnia, ale został odwołany z powodu złego stanu boiska w Siedlcach.

W następnej kolejce Stomil zagra ze Stalą Stalowa Wola. Mecz odbędzie się w sobotę 9 marca na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Redakcja: K. Ośko

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
Młodzi piłkarze Stomilu zbierali doświadczenie w Dubaju

Trzynastolatkowie ze Stomilu Olsztyn na ćwierćfinale zakończyli udział w prestiżowym turnieju piłkarskim w Dubaju. Olsztynianie mierzyli się między innymi z rówieśnikami ze słynnych AC Milan i...