JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Stomil bez punktów w meczu z Podbeskidziem

Grad goli przy al. Piłsudskiego. Podbeskidzie wywozi komplet punktów z  Olsztyna.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Piłsudskiego zobaczyli aż pięć goli. Autorami pierwszych trzech trafień byli piłkarze gości. Najpierw Kamil Biliński w 4. minucie przedarł się przez obronę Stomilu i z ostrego kąta pokonał Konrada Syldatka. Pięć minut później napastnik gości wykorzystał prezent od bramkarza Stomilu, który wdał się w drybling przed własną bramką. Biliński w prosty sposób odebrał mu piłkę i skierował ją do bramki Stomilu. W 23. minucie było już 0:3, a precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Giorgi Merebaszwili.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się srogim laniem, do pracy wzięli się piłkarze z Olsztyna. W 27. minucie Stomil wyprowadził szybką kontrę, po której Łukasz Moneta płaskim strzałem pokonał bramkarza Podbeskidzia. Osiem minut później Stomil zdobył kontaktową bramkę. Karol Żwir otrzymał podanie na piętnastym metrze i precyzyjnym strzałem posłał piłkę obok bramkarza gości.

Po zmianie stron oba zespoły długo prowadziły wyrównany pojedynek. Niestety w 67. minucie goście podwyższyli prowadzenie na 2:4 za sprawą Jakuba Bierońskiego. Szanse na dogonienie rywali znacznie zmalały w 74. minucie, kiedy z boiska za czerwoną kartkę usunięty został Karol Żwir.

Porażka 2:4 sprawiła, że Stomil pozostał na 16. miejscu w tabeli. Kolejny mecz Stomil Olsztyn rozegra 25 października na własnym  boisku z Sandecją Nowy Sącz.

Wyjściowe składy:

Stomil Olsztyn: 12. Konrad Syldatk – 14. Filip Szabaciuk, 33. Jakub Tecław, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus – 10. Karol Żwir, 8. Maciej Spychała, 4. Wojciech Reiman, 70. Merveille Fundambu, 13. Łukasz Moneta – 77. Patryk Mikita.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Martin Polaček – 2. Ezequiel Bonifacio, 3. Mateusz Wypych, 44. Julio Rodríguez, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 7. Dominik Frelek – 33. Joan Román, 17. Titas Milašius, 9. Kamil Biliński, 7. Dominik Frelek, 20. Giorgi Merebaszwili – 8. Michał Janota.

Posłuchaj wypowiedzi trenerów

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stomil gra z Podbeskidziem. Słuchaj relacji na antenie Radia Olsztyn

O godzinie 18 rozpoczął się zaległy mecz 12. kolejki Fortuna 1. ligi. Stomil Olsztyn podejmuje na swoim boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała.  Zawodnicy z Olsztyna mogą dziś kontynuować...