Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stashka i jej „Historie”

Staskha

Gościem kolejnego wydania audycji „Grajmy Swoich ” była Stashka – piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów pochodząca ze Szczytna. Gra na fortepianie i gitarze.

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jej pradziadek był organistą, dziadek śpiewakiem, ojciec zaś grał na akordeonie i pianinie. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia w Szczytnie. Samodzielnie opanowała też podstawy gry na gitarze.

Edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Olsztynie. W międzyczasie koncertowała w zespole cygańskim Hitano. Podczas studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które ukończyła na kierunku muzykologii, aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim.

Ze Stashką, czyli Katarzyną Hain rozmawialiśmy o premierze jej drugiego studyjnego albumu. Nowa płyta pt. „Historie” to osobisty zbiór utworów, które nie są ze sobą powiązane. Artystka opowiada w nich o życiu, swoich obserwacjach, emocjach i doświadczeniach. Piosenki znajdujące się na najnowszym krążku balansują na pograniczu kilku gatunków muzycznych. Do współpracy nad płytą wokalistka zaprosiła czołowych muzyków i producentów.

Wszystkie piosenki powstały na przestrzeni ostatnich lat, w zgodzie z moją naturą, swobodnym stylem i bez skrępowania. Może właśnie dlatego wydanie drugiego albumu zajęło mi tyle czasu

– mówi Stashka.

Do wysłuchania rozmowy z artystką zaprasza Monika Szczygło

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, stashka
W świecie Harlemu

Gościem audycji "Grajmy Swoich" był lider zespołu Harlem Krzysztof Jaworski znany jako Dżawor. Opowiadał o tworzeniu muzyki w czasach pandemii, reedycji płyty "Lustra", swojej wyjątkowej relacji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV