JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Start Elbląg w półfinale Pucharu Polski

Fot: Twitter/EKS Start Elbląg

Szczypiornistki Startu Elbląg pokonały w ćwierćfinale Pucharu Polski MKS Piotrcovię. Pojedynek obfitował w wiele zwrotów sytuacji, a o awansie zdecydowały rzuty karne.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami gospodarzy. Po dziesięciu minutach 7:4 wygrywała Piotrcovia, która była faworytem tej konfrontacji. Później zespół MKS-u stracił skuteczność, a do głosu doszedł Start. W 21. minucie drużyna trenera Andrzeja Niewrzawy, po rzucie Justyny Świerczek, wyszła na prowadzenie 13:12. Kolejne minuty to wyrównana walka, jednak ostatni kwadrans lepiej rozpoczął Start.

Wydawało się nawet, że elblążanki wygrają spotkanie w regulaminowym czasie. Prowadziły bowiem 27:24. Piotrcovia raz jeszcze zerwała się do ataku. Na dwie minuty przed końcem, przy stanie 28:30, dwie bramki rzuciła Magda Drażyk i po sześćdziesięciu minutach był kolejny remis – tym razem 30:30.

Sędziowie zarządzili więc rzuty karne. W nich więcej szczęścia miały elblążanki, które wygrały karnych 6:5.

Piotrcovia – Start Elbląg 30:30 (17:17) – w rzutach karnych 5:6.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobecka 1, Szynkaruk 7/2, Klonowska 3, Roszak 1, Więckowska 4, Oreszczuk 5/1, Trawczyńska 1/1, Macedo 2, Drażyk 4, Płomińska 1, Abramowicz 1.

Start: Pająk, Kepesidou – Szczepanik 3/1, Choromańska 3, Świerczek 7, Waga 3/1, Shupyk 4/1, Bojicic 1, Cygan 3, Agović 2, Pękala 1, Stapurewicz 3.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Piłka ręczna, Start Elbląg, Puchar Polski
Trudny wyjazd Startu Elbląg. W Pucharze Polski zmierzy się z Piotrcovią

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w środę zagrają o półfinał Pucharu Polski. Lekko nie będzie, bo na ich drodze stanie rewelacyjnie grająca w lidze Piotrcovia Piotrków Trybunalski,...