Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Starosta szczycieński zaszczepiony przeciw COVID-19. NFZ wszczyna kontrolę

Fot. J. Matłach (powiatszczycienski,.pl)

Starosta szczycieński Jarosław Matłach (PSL) przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Powiedział, że codziennie bywa w szpitalu, gdzie działa szpital tymczasowy. Dyrektor placówki przyznała, że nie miała kogo zaszczepić, bo personel nie pali się do szczepień. Sprawę bada NFZ.

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiego NFZ Magdalena Mil poinformowała dziś, że w związku z informacjami o zaszczepieniu starosty szczycieńskiego NFZ w trybie pilnym sprawdzi prawidłowość realizacji szczepień w szpitalu w Szczytnie.

Starosta szczycieński Jarosław Matłach przeciwko COVID-19 zaszczepił się 31 grudnia.- Byłem akurat w szpitalu, bo jestem tam codziennie – powiedział Matłach i dodał, że tego dnia przyjechał podpisywać do szpitala faktury. Przy szpitalu powiatowym w Szczytnie działa szpital tymczasowy, który starostwo organizowało i prowadzi. Mieści się w nowym budynku, przed miesiącem oddanym do użytku.

Starosta tłumaczył, że formalności związane z oddaniem szpitala i jego funkcjonowaniem załatwia każdego dnia i „by nie fatygować dyrektor szpitala, która ma mnóstwo na głowie” osobiście przyjeżdża do placówki.

Dyrektor szpitala Beata Kostrzewa powiedziała, że otrzymała w pierwszej turze dla swojego szpitala 90 szczepionek i wszystkie zostały wykorzystane.

Za priorytet uznawałam to, żeby nie zmarnować ani jednej dawki. Dlatego zaszczepiliśmy wszystkich chętnych ze szpitala oraz ludzi stale z nami współpracujących, np. pana, który zajmuje się techniczną stroną dostarczania w szpitalu gazów medycznych, czy pana elektryka

– powiedziała PAP Kostrzewa.

O tym, że Matłach przyjął szczepienie poinformowały anonimowo lokalne media w Szczytnie. Magdalena Mil z NFZ przekazała, że nie ma informacji o tym, by w województwie warmińsko-mazurskim, poza starostą Matłachem, kto inny spoza grupy zero przyjął szczepionkę przeciw COVID-19.

Dyrektor biura PSL Warmia Mazury Wojciech Ziober powiedział, że partia w obecnej chwili nie zajmuje się kwestią przyjęcia przez Matłacha szczepienia poza kolejnością. (PAP)

Autorka: J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, szczytno, starosta, COVID-19
Posłowie z regionu krytykują starostę szczycieńskiego ws. szczepienia przeciwko COVID-19

Szczepienie starosty szczycieńskiego przeciwko COVID-19 i likwidacja Zakładu Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku - takie tematy omawiano w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli posłowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV