Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stare Jabłonki z prestiżową nagrodą

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach, fot. Michał Rowiński

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Starych Jabłonkach – to najlepsza Sportowa Impreza Minionego Roku.

Już po raz 79 odbył się plebiscyt Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Tym razem impreza w Starych Jabłonkach rywalizowała m.in. z Mistrzostwami Świata w Podnoszeniu Ciężarów we Wrocławiu i Tuor de Pologne Czesława Langa.

Dlatego jak powiedział Radiu Olsztyn Tomasz Dowgiałło, dyrektor Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej – zwycięstwo było ogromnym zaskoczeniem.

Mimo, że wielokrotnie byliśmy w finałowej trójce nigdy nie udało nam się wygrać. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że znaleźliśmy się w gronie najlepszych sportowców. To ukoronowanie tego co robimy od 15 lat, nasze marzenie w końcu się spełniło – dodał Tomasz Dowgiałło w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Tymczasem w Starych Jabłonkach już od dwóch miesięcy trwają przygotowania do tegorocznego 10 jubileuszowego Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Dyrektor imprezy Tomasz Dowgiałło podkreśla, że nie będzie to łatwy rok, bo po mistrzostwach świata ciężko będzie zaskoczyć czymś nowym, ale obiecuje, że zrobi wszystko aby święto siatkówki plażowej na Warmii i Mazurach trwało jeszcze wiele lat. (bsc/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stare Jabłonki, Mistrzostwa Świata
Rok 2013 najlepszym w historii polskiej siatkówki plażowej

To był bardzo udany rok w wykonaniu polskich siatkarzy plażowych. W rankingu FIVB na miejscu 11 rok skończyli Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, na 19 -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV