Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stare fotografie Olsztyna oraz zabytki z czasów PRL to atrakcje dzisiejszej Nocy Muzeów

Olsztyn. Muzeum Warmii i Mazur. Fot. Łukasz Węglewski

Przedwojenne fotografie starówki, zdjęcia dokumentujące odbudowę Olsztyna po wojnie, a także zabytki z czasów PRL będzie można oglądać w Muzeum Warmii i Mazur podczas organizowanej dziś Nocy Muzeów.

Muzeum Warmii i Mazur przygotowało wystawę 23 fotografii Starego Miasta przedstawiających jego 50-letnią historię. Zwiedzający będą mogli również obejrzeć wystawy stałe m.in. malarstwo Edwarda Dwurnika, telegramy patriotyczne z lat 1895-1939, wystawę warmińskiej rzeźby ludowej czy rzeźby Adolfo Wildta z kolekcji Franza Rose z Dylewa.

W Domu Gazety Olsztyńskiej na Targu Rybnym zgromadzono eksponaty związane z 30. rocznicą zmiany ustroju w Polsce, m.in. stare telefony, maszynę do pisania, aparaty fotograficzne czy magnetofon szpulowy.

Muzeum Przyrody w Olsztynie zaprasza najmłodszych na zwiedzanie z latarkami, a Muzeum Archidiecezji Warmińskiej przygotowało prelekcje o kościelnym złotnictwie oraz o „świętych obrazach”. Będzie można obejrzeć wystawę szat i naczyń liturgicznych.

Zamek w Olsztynie, skrzydło północne. Fot. G. Kumorowicz

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, Olsztyn, Noc Muzeów
Ulewne deszcze i burze na Warmii i Mazurach. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Silny podmuch wiatru podczas burzy zerwał dach budynku mieszkalnego w Nowej Wsi małej koło Dobrego Miasta. Nie ma osób poszkodowanych. Ulewne deszcze pozalewały miejskie ulice, ale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV