Staniszewski trzeci w czeskich Sedlcanach
Zbigniew Staniszewski, w Fordzie Fiesta R5, zajął trzecie miejsce w kolejnej rundzie rallycrossowych mistrzostw Europy centralnej. Rywalizacja odbyła się w czeskich Sedlcanach.
Olsztyński kierowca, zgodnie z zapowiedzią, używał samochodu klasy supercar light. Mimo to udanie rywalizował ze stawką kierowców jadących mocniejszymi autami. W dwóch biegach kwalifikacyjnych przyjechał na metę jako drugi.
Zdobycie 14 małych punktów do klasyfikacji generalnej powoduje, że Staniszewski utrzymał prowadzenie w rallycrossowych mistrzostwach Europy strefy centralnej.
Finał FIA CEZ supercar / MPRX Sedlcany
1. Ales Fucik (VW Polo SC) – 4:14,408
2. Alois Holler (Ford Fiesta SC) – 4:18,197
3. Zbigniew Staniszewski (Ford Fiesta SC light) – 4:19,485
4. Miroslaw Neumann (Mitsubishi Lancer SC) – 4:27,344
Klasyfikacja FIA CEZ (po 3 rundach)
1. Zbigniew Staniszewski – 56 pkt.
2. Alois Holler – 51 pkt.
3. Ales Fucik – 32 pkt.
Redakcja: Ł. Sadlak























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



