Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Stanik” bezkonkurencyjny w Rajdzie Warmińskim!

Zbigniew Staniszewski zwycięzcą Rajdu Warmińskiego Toyota 2017. Fot.: M.Świniarski

Zbigniew Staniszewski z pilotem Sebastianem Rozwadowskim byli najszybsi w Rajdzie Warmińskim Toyota 2017 zakończonym w Olsztynie. Olsztyńska załoga zdeklasowała konkurencję, wyprzedzając drugiego – Hiszpana Nila Solansa o 2 min. 25,9 sek.

– To olbrzymia przewaga niezależnie od różnic w ich samochodach – mówił organizator imprezy Wojciech Fijałkowski. Staniszewski narzucił ostre tempo od samego początku i pokonywał kolejne kilometry z zadziwiającą regularnością. Doceniali to licznie zgromadzeni kibice. – Szkoda, że nie wystartuje w Rajdzie Polski – mówił obecny na trasie z synem pan Rafał z Jonkowa.

Pod koniec chciałem odpuścić, mówiłem sobie „Staniszewski, odpuść, jeszcze coś się stanie”. Ale nie potrafiłem, tylko zjadałem kolejne zakręty

– powiedział zwycięzca imprezy, a Nil Solans nie ukrywał, że najważniejsze jest dla niego przygotowanie do rozpoczynającego się w czwartek w Mikołajkach Rajdu Polski.

Posłuchaj relacji z ceremonii wręczenia nagród:

Kilku kierowców potraktowało olsztyńską rywalizację, jako rozgrzewkę przed Rajdem Polski. Pojedzie w niej również – jako jedyny reprezentant Warmii i Mazur – pilot Wojciecha Chuchały – Sebastian Rozwadowski.

Już teraz zapraszamy do słuchania Radia Rajdowego na częstotliwości 99,6 FM na Mazurach oraz w internecie – w każdym zakątku świata. Startujemy w czwartek rano.

Zbigniew Staniszewski i jadący „zerówką” Krzysztof Hołowczyc. Fot.: M.Świniarski

 

Drugi na mecie Rajdu Warmińskiego Hiszpan Nil Solans. Fot.: M.Świniarski

 

Puchary dla uczestników Rajdu Warmińskiego Toyota 2017. Fot.: M.Świniarski

 

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Zbigniew Staniszewski, Wojciech Fijałkowski
Na stadionie Stomilu w Olsztynie rozpoczął się 20. Rajd Warmiński

W obecności półtora tysiąca kibiców, na stadionie olsztyńskiego Stomilu rozpoczął się prologiem Rajd Warmiński - nazywany przez fanów "przygrywką przed Rajdem Polski". - Wprawdzie na liście...

Zamknij
RadioOlsztynTV