Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stacje dezynfekujące, pulsoksymetry. Braniewski samorząd wspiera placówki społeczne w walce z COVID-19

Pulsoksymetr

Wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej oraz Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z powiatu braniewskiego.

Trafił do nich niezbędny sprzęt do walki z pandemią jak m.in. stacje dezynfekujące, odkurzacz przeciwirusowy i antybakteryjny, dodatkowe pulsoksymetry, a także środki ochrony indywidualnej. Dodatkowo Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie kupiło 170 testów antygenowych. Będą one wykonywane pracownikom DPS oraz Domów Dziecka przed wejściem na teren placówek.

Testowanie będzie prowadzone do marca. Ponadto utworzono dwa miejsca do odbywania kwarantanny dla osób, które chcąc chronić własne rodziny nie mogą wrócić do domu. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie otrzymało ponad 310 tysięcy złotych dotacji na udzielenie pomocy placówkom.

Pomoc otrzymały cztery instytucje. Dom Pomocy Społecznej w Braniewie, Dom Dziecka we Fromborku, Katolicki Ośrodek Wsparcia oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sprzęt, wsparcie, Dom Pomocy Społecznej
Mają problemy ze słuchem i koncentracją. W specjalnej terapii pomoże specjalistyczny sprzęt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łupkach w powiecie piskim będzie mógł prowadzić zaawansowaną terapię słuchu. Ośrodek dostał dofinansowanie od wojewody na kupno specjalistycznego sprzętu. W Łupkach uczą...

Zamknij
RadioOlsztynTV