Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stabilna sytuacja szpitala w Elblągu

– Sytuacja na oddziale covidowym w Szpitalu Miejskim w Elblągu jest stabilna – zapewniają władze placówki. Podobnie jest w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie, które przyjmuje pacjentów również z sąsiedniego województwa.

Przez dwa ostatnie miesiące tego roku, na oddziałach covidowych w Szpitalu Miejskim w Elblągu zmarło osiemdziesięciu pacjentów. Początkowo, chorych zakażonych koronawirusem, leczono na oddziale zakaźnym. Dysponowano tam trzydziestoma trzema łóżkami i pięcioma stanowiskami do intensywnej terapii. Dwa tygodnie później tę samą rolę przejął oddział chorób płuc, a zaraz po nim, oddział intensywnej terapii.

Od połowy grudnia elbląska placówka jest gotowa do leczenia osiemdziesięciu siedmiu pacjentów. Obecnie w szpitalu przebywa sześćdziesięciu siedmiu chorych, którzy w większości muszą korzystają z terapii tlenowej. – Mamy do dyspozycji dostępne leki, wszyscy pacjenci są leczeni na takim poziomie, jakiego wymagają – wyjaśnia  Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka placówki.

Natomiast w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie jest siedemdziesiąt łóżek covidowych. W placówce przebywa ponad pięćdziesięcioro pacjentów. Dodajmy, że w obu miejscach leczeni są nie tylko mieszkańcy powiatów elbląskiego i braniewskiego, ale także ościennych gmin oraz pacjenci z województwa pomorskiego.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, Braniewo
Oddziały covidowe w Elblągu i Braniewie wciąż zapełnione

W Szpitalu Miejskim w Elblągu jest teraz 77 pacjentów chorych na COVID-19, w braniewskim Centrum Medycznym 50. Trzy osoby są pod respiratorami. Zdecydowana większość chorych wymagających...

Zamknij
RadioOlsztynTV