Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Srebrna rewolucja” SLD. Kandydaci do sejmiku przedstawili swoje propozycje dla seniorów

Fot. Andrzej Piedziewicz

SLD obiecuje „srebrną rewolucję”. Kandydaci Sojuszu na radnych sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego przedstawili swoje propozycje dla seniorów.

Działacze SLD twierdzą, że chcą na większą skalę wprowadzać rozwiązania, które już funkcjonują w niektórych samorządach. To po pierwsze karta seniora, czyli system zniżek na różne usługi, po drugie – system powiadamiania w sytuacji zagrożenia życia przy pomocy specjalnych przycisków wydawanych seniorom, po trzecie – pakiety bezpłatnych szczepień i badań profilaktycznych, po czwarte – tzw. osiedla wspomagane. – Na takich osiedlach utworzymy punkty z całodobową opieką pielęgniarską i pracownika socjalnego – wyjaśnia Marcin Kulasek, sekretarz generalny Sojuszu i kandydat na radnego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak mówią działacze SLD, działania poprawiające jakość życia seniorów są konieczne, gdyż Polska jest jednym z najszybciej starzejących się państw Unii Europejskiej.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SLD
Jak poprawić jakość powietrza w Olsztynie? O tym rozmawiali politycy SLD

Działacze SLD obiecują działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Dziś w Olsztynie kandydaci tej partii w wyborach samorządowych mówili o proponowanych rozwiązaniach. Politycy SLD mówią o...

Zamknij
RadioOlsztynTV