Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdzamy, jak na Warmii i Mazurach przebiega akcja szczepień przeciw COVID-19

Fot. Adobe Stock

W województwie warmińsko-mazurskim blisko 88,5 tysiąca osób zaszczepiło się już przeciw COVID-19. Zakończyła się rejestracja drugiej grupy nauczycieli na szczepienia.

To nauczyciele akademiccy i nauczyciele do 65. roku życia – mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

W całym województwie drugą dawkę szczepionki przyjęło już ponad tysięcy osób.

Na szczepienie przeciwko COVID-19 czekają mieszkańcy DPS-ów z powiatu elbląskiego. Zaplanowane na ten tydzień szczepienia nie odbyły się, ponieważ są problemy z dostawą.

Na zaszczepienie pierwszą dawką wciąż czeka ponad 40 pensjonariuszy, w większości są to mieszkańcy DPS w Tolkmicku. Z tego domu na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki czeka 27 osób, a z DPS w Rangórach – 16. Najsprawniej akcja szczepienia przeciwko Covid-19 przebiegła w Domu Pomocy Społecznej we Władysławowie. Tu wszyscy mieszkańcy zostali zaszczepieni już pełną dawką.

W domach pomocy społecznej w powiecie elbląskim na szczepienie poza trzema osobami zapisali się wszyscy mieszkańcy. Łącznie to ponad 160 osób. Szczepienie mieszkańców odbywa się na terenie placówek.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, nauczyciel, dps, koronawirus
Ponad siedemset zakażeń w regionie, najwięcej w Olsztynie. Ministerstwo Zdrowia podaje najświeższe dane

Ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby w całym kraju potwierdzono 8 tysięcy 510 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 254 osoby. Najwięcej zakażeń jest na Mazowszu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV