Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdzają czy zawalenie kopuły hali Urania przebiegło zgodnie z planem

Trwa kontrola inspektoratu nadzoru budowlanego
Fot. Aleksandra Skrago

Na placu budowy hali Urania w Olsztynie trwa spotkanie służb, wykonawcy i przedstawicieli miasta. Została rozpoczęta kontrola inspektoratu nadzoru budowlanego.

W piątek zawaliła się kopuła dachu hali Urania. Trwa ustalanie, czy wszystko przebiegło zgonie z planem.

Ustaliliśmy, że rozbiórka konstrukcji stalowej kopuły była planowana. Nasze wątpliwości budzi tylko, czy zostało to wykonane zgodnie z przepisami BHP. Sami też rozpoczynamy kontrolę budowy.

– powiedział Radiu Olsztyn Krzysztof Solnica – przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Olsztyna.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

W zakresie naszych prac było między innymi: zdemontowanie całej konstrukcji stalowej kopuły i wykonanie jej na nowo. Projekt rozbiórek został tak przygotowany, żebyśmy częściowo tę kopułę opuszczali na dół. Większą część kopuły opuściliśmy w czwartek (9.09) popołudniu. Ostatnia część została opuszczona następnego dnia. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z projektem.

– powiedział Radiu Olsztyn Andrzej Rosocha – kierownik kontraktu Mirbud.

00:00 / 00:00

Zaraz po zawaleniu się kopuły do szpitala trafił jeden z robotników. Został lekko ranny, spadł ze schodów. Ze wstępnych informacji policji wynika, że 47-letni mężczyzna przestraszył się huku i spadł ze schodów.
Od podpisania umowy, co miało miejsce pod koniec czerwca, wykonawca ma 20 miesięcy na modernizację hali Urania.
Przebudowana i rozbudowana zostanie główna część hali, dwie poboczne części zostaną zburzone. W efekcie obiekt będzie składał się z dwóch brył, w których będą m.in.: główne boisko, widownia na 4 tysiące miejsc, hala rozgrzewkowa, lodowisko, ścianka wspinaczkowa, pomieszczenia socjalne i podziemny parking.

Autor: A.Skrago
Redakcja: P.Świniarski

Plac budowy hali Urania
Fot. Aleksandra Skrago

Plac budowy hali Urania
Fot. Aleksandra Skrago

Plac budowy hali Urania
Fot. Aleksandra Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, modernizacja
Wiemy kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy Kętrzyna

Jest szansa, że jeszcze w 2023 roku ruszy budowa nowej obwodnicy Kętrzyna. Projekt zakłada wybudowanie prawie 13 kilometrowej drogi o szerokości 7 metrów. Zaprojektowany wariant zakłada...

Zamknij
RadioOlsztynTV