Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź, jak zawodnicy z Warmii i Mazur poradzili sobie w Rajdzie Barbórka

Fot. barborka.pl

Olsztyński pilot Sebastian Rozwadowski z kierowcą Wojciechem Chuchałą zajęli 5. miejsce w kończącym sezon Rajdzie Barbórka. Kolejny raz bezkonkurencyjny był w tym klasyku Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem.

Już na drugim odcinku specjalnym z rywalizacji musiał wycofać się wracający do ścigania Radosław Typa. Kierowca z Ornety, podróżujący z pilotem Danielem Siatkowskim, przyznaje, że ryzyko się tym razem nie opłaciło.

00:00 / 00:00

Ten sport jest nieprzewidywalny. Mam już duże doświadczenie, ale tu nie mogę szukać winnych, bo to ja popełniłem błąd. Rywalizacja w mojej klasie, gdzie startowało 50 załóg była bardzo zacięta. Z chęci szukania sekund pojechałem bardzo ciasno na jednym z zakrętów. Uderzyłem w opony, które uszkodziły mi chłodnicę. Nie chcieliśmy ryzykować wybuchem silnika

– mówił Radiu Olsztyn Radosław Typa.

Po 3 odcinku specjalnym z rywalizacji odpadł olsztyński pilot – Wojciech Jermakow, jadący z Andrzejem Kalitowiczem, natomiast jadąca Polonezem 2000 olsztyńska załoga Dowgird/Klonowski zajęła 65. miejsce.

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajd, Radosław Typa, Wojciech Jermakow, Sebastian Rozwadowski, Rajd Barbórka, Wojciechem Chuchała
28 września to ważna data nie tylko dla olsztyńskiego, ale i polskiego motorsportu

Dokładnie 20 lat temu, 28 września 1997 roku Krzysztof Hołowczyc z pilotem Maciejem Wisławskim wygrali Rajd Cypru i tym samym zdobyli rajdowe mistrzostwo Europy. Legendarna załoga...

Zamknij
RadioOlsztynTV