Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź, gdzie mieszkają najbogatsi i najbiedniejsi ludzie na Warmii i Mazurach


Cztery gminy z Warmii i Mazur znalazły się w pierwszej setce najbogatszych w Polsce. Dochód gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca za 2017 rok podał Główny Urząd Statystyczny.

Gmina miejska Olsztyn lokuje się na 51. pozycji wśród wszystkich gmin w Polsce i na 11. miejscu jeśli chodzi tylko o gminy miejskie. Ranking najbogatszych gmin w Polsce otwiera Kleszczów, gdzie dochód w przeliczeniu na mieszkańca to 41 tysięcy złotych.

Na Warmii i Mazurach najbogatsze są Olsztyn, Płoskinia i Mikołajki. W czołówce są też Kisielice i Stawiguda. Dochody najbogatszych gmin na Warmii i Mazurach sięgają 6,5 tysiąca złotych na mieszkańca.

Największy awans w rankingu najbogatszych zanotowały Mikołajki. W ubiegłym roku gmina zamykała drugą setkę, dziś w zestawieniu najbardziej zasobnych gmin jest na 87. pozycji.

Najbiedniejszą gminą na Warmii i Mazurach jest Węgorzewo. Tam dochód w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi niewiele ponad 3,5 tysiąca złotych. Taki dochód plasuje gminę na 2292. pozycji w kraju. Niewiele wyżej jest Braniewo.

 

Autor: A.Socha za GUS
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, gminy, dochód
Olsztyn stolicą aquathlonu? Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski nad jeziorem Ukiel [ZDJĘCIA]

W Centrum Rekreacyjno-Sportowego UKIEL w Olsztynie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w aquathlonie. Jest to odmiana triathlonu, w której zawodnicy najpierw mierzą się z pływaniem, potem...

Zamknij
RadioOlsztynTV