Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawa sędziego Juszczyszyna będzie rozpatrywana w Bydgoszczy. „Wymaga tego dobro wymiaru sprawiedliwości”

Fot. fotolia

Sprawa o nakazanie dopuszczenia sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania została przekazana do rozpoznania sądowi rejonowemu w Bydgoszczy – poinformował rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski- Żegalski.

Jak wyjaśnił, pełnomocnik uprawnionego wniósł o wystąpienie do Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy do rozpoznania innemu sądowi równorzędnemu. W jego ocenie, wymaga tego dobro wymiaru sprawiedliwości, w szczególności wzgląd na społeczne postrzeganie sądu jako organu bezstronnego.

23 marca sędzia sprawozdawca wydał postanowienie, którym przekazał sprawę do rozpoznania poza okręg olsztyński, do Bydgoszczy.

Przypomnijmy, olsztyński sędzia Paweł Juszczyszyn został prawomocnie zawieszony w czynnościach przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego w lutym ubiegłego roku i odsunięty od orzekania w związku z rozpatrywaną przez niego sprawą cywilną. Rozpatrując apelację, uznał za konieczne rozstrzygnięcie, czy sędzia nominowany przez obecną Krajową Radę Sądownictwa był uprawniony do orzekania w pierwszej instancji. W wydanym postanowieniu nakazał Kancelarii Sejmu przedstawienie m.in. list poparcia kandydatów do KRS.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sprawa, sędzia, Paweł Juszczyszyn
Podczas weekendowych kontroli ukarano 20 osób. Dwie osoby będą się tłumaczyły przed sądem

Tylko w ostatni weekend elbląska policja ukarała 20 osób za łamanie obostrzeń sanitarnych. Osiemnastu elblążan dostało mandaty, dwie osoby będą tłumaczyć się przed sądem. Policja nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV