Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spotkanie z kolegą ważniejsze niż zasady bezpieczeństwa. 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym

Fot. policja

Funkcjonariusze konsekwentnie reagują wobec osób poniżej  18 lat, przebywających poza domem bez opieki dorosłych. Tak było w przypadku 15-latka, który spotkał się z kolegą w piskim parku.

Policjanci piskiej prewencji otrzymali zgłoszenie, że w miejskim parku między drzewami stoi grupka młodych osób. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mieszkańców Pisza w wieku 15 i 22 lat. Obaj wyjaśnili, że mają świadomość obowiązujących zakazów, ale spotkali się przypadkowo. Nastolatek dodał, że wracał właśnie od babci, gdzie był za zgodą rodziców. Po dłuższej rozmowie policjanci ustalili, że było to spotkanie wcześniej umówione, a 15-latek nie był u żadnej babci tylko wyszedł z domu bez wiedzy i zgody rodziców.

– powiedziała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

00:00 / 00:00

Sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. 22-letni znajomy ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, Park, kontrola, spotkanie, zakaz, ograniczenia, kolega, koronawirus
Do Olsztyna dotrą dziś dwa tiry z maseczkami dla mieszkańców. „Maseczki są wielokrotnego użytku”

Olsztyn otrzyma maseczki dla wszystkich mieszkańców. Dziś przedstawiciele obywatelskiej akcji "Maseczki dla Polski" przekażą samorządowi 240 tysięcy maseczek. Maseczki przyjadą do stolicy Warmii i Mazur dwoma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV