Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spore zainteresowanie Spisem Powszechnym w Elblągu. Wiele osób chce skorzystać ze stanowisk w urzędzie

W Elblągu jest duże zainteresowanie punktem stworzonym w Urzędzie Miasta, w którym można dokonać samodzielnego spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Dlatego elblążanie, którzy chcą skorzystać z dostępu do komputera muszą wcześniej zarezerwować sobie termin. Głównie to seniorzy, którzy nie mają dostępu do komputera – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prezydenta Elbląga.

Punkt prowadzi Departament Spraw Obywatelskich, jego pracownicy udzielają też pomocy, w zakresie na jaki zezwalają przepisy. Ponieważ preferowana jest wersja online dokonania tego obowiązku, to punkt w ratuszu będzie czynny do końca września.

Do osób, które nie spisały się do tej pory samodzielnie w Narodowym Spisie Powszechnym może zadzwonić rachmistrz. Trzeba pamiętać, że w tym celu uruchomione są tylko dwa specjalne numery zaczynające się od prefiksu 22: 22 279 99 99 – infolinia spisowa, 22 828 88 88 – numer, z którego dzwonią rachmistrzowie.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w senior, komputer, spis powszechny
W Olecku powstanie klub Senior+

W Olecku powstanie klub Senior+. Samorząd otrzymał na ten cel prawie 76 tys. zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.  Na potrzeby klubu zaadaptowany zostanie budynek...

Zamknij
RadioOlsztynTV