Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór w Elblągu w sprawie sprzedaży byłych koszar

sesja Rady Miasta Elbląga, fot. UM Elbląga

Na sesji Rady Miejskiej Elbląga dyskutowano nad uchwałą dotyczącą sprzedaży byłych koszar przy ul. Lotniczej. Ta nieruchomość warta jest około 13 milionów złotych.

Są tam atrakcyjnie położone działki o powierzchni 19 ha. Radni PiS zdecydowali się poprzeć wniosek prezydenta miasta. W PO radni mieli wątpliwości, tak jak i w pozostałych klubach. Zdaniem Zenona Lecyka czekanie nie ma sensu:

00:00 / 00:00

Wydaje się, że propozycja miasta w końcu jednak zostanie poparta. Część działek pozostanie w gestii miasta. Już wiadomo, że jedną z nich przejmie Muzeum Archeologiczne w Elblągu.

Radna Małgorzata Adamowicz (PO) stwierdziła, że sprzedaż tego terenu ma na celu poradzenie sobie z brakami budżetowymi. Andrzej Fedak (PiS) zauważył, że inwestor musiałby „włożyć grube miliony” i nie mógłby liczyć na dzierżawę budynków z uwagi na ich zły stan. W klubie PO trwały spory o to czy poprzeć prezydenta Jerzego Wilka, co przyznaje radny Edward Stasiak:

00:00 / 00:00

Łącznie głosowano 10 uchwał dotyczących ul. Lotniczej, ale tylko 4 zostały przyjęte. Prezydent Jerzy Wilk taki obrót sprawy przypisał nadchodzącym wyborom samorządowym:

00:00 / 00:00

Podczas sesji głosowano także nad uchwałami dotyczącymi wieloletniej prognozy finansowej, okręgów wyborczych i budynku przy ul. Dworcowej. (Wawrzyniec Mocny/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Elbląg można zwiedzać z telefonem w ręku

Możliwe jest to dzięki nowej, dostępnej w mieście mobilnej aplikacji. Pobrana na telefon pełni rolę wirtualnego przewodnika i prowadzi po najciekawszych miejscach Starego Miasta. Aby ją...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV