Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór radnych Olsztyna o wsparcie żołnierzy i służb broniących granicy

Fot. P.Getka

Olsztyńscy radni Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali, by Rada Miasta Olsztyna przyjęła uchwałę wyrażającą poparcie dla służb broniących granicy z Białorusią – żołnierzy, strażników granicznych i policjantów. Chcieli, by porządek obrad dzisiejszej (24 listopada) sesji został rozszerzony o ten właśnie projekt.

Podczas głosowania ich wniosek przepadł – za jego wprowadzeniem głosowało 6 radnych, 4 było przeciw, 10 wstrzymało się od głosu, a 4 nie głosowało. Do rozszerzenia porządku obrad potrzebna jest bezwzględna większość głosów.

Protesty radnych PiS podczas sesji przewodniczący Rady Miasta skomentował krótko.

Następnym razem może należy lepiej dopracować stanowisko, albo je lepiej przygotować

– powiedział Robert Szewczyk z PO.

00:00 / 00:00

Po sesji sprawę komentował Radosław Nojman, przewodniczący klubu radnych PiS. Jego zdaniem sytuacja jest przykra i trudna do wytłumaczenia.

Wszyscy potrafią docenić wysiłek i pełne zaangażowanie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, a niestety Rada Miasta Olsztyna nie potrafi. Nie rozumiem powodów, dla których nie mogliśmy takiego stanowiska przedyskutować, jeśli były jakieś zastrzeżenia. Niestety, dla radnych zarządzających naszym miastem takie wzniesienie się ponad polityczne podziały jak widać jest niemożliwe

– mówił Radosław Nojman.

00:00 / 00:00

Radny PiS przypomniał, że na granicy z Białorusią są też funkcjonariusze z Warmii i Mazur – przede wszystkim żołnierze ze stacjonującej w naszym regionie 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Fot. A. Piedziewicz

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, radni, Robert Szewczyk, sesja rady miasta, Radosław Nojman
Próby rozwiązania konfliktu migracyjnego i rosnąca liczba nowych zakażeń. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Polsko-brytyjska współpraca na granicy z Białorusią, próby rozwiązania konfliktu migracyjnego oraz koronawirus w regionie - to tematy audycji publicystycznej My, Wy, Oni. Gośćmi Marka Lewińskiego byli:...

Zamknij
RadioOlsztynTV