Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Próby rozwiązania konfliktu migracyjnego i rosnąca liczba nowych zakażeń. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Goście audycji My, Wy, Oni

Polsko-brytyjska współpraca na granicy z Białorusią, próby rozwiązania konfliktu migracyjnego oraz koronawirus w regionie – to tematy audycji publicystycznej My, Wy, Oni.

Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Andrzej Wyrębek – Konfederacja
  • Zbigniew Ziejewski – poseł PSL
  • Małgorzata Matuszewska-Boruc – Lewica Razem
  • Dariusz Wasiela – Prawo i Sprawiedliwość

Ponieważ Andrzej Wyrębek nie jest zaszczepiony i nie chciał na czas audycji założyć maseczki, z udziału w programie zrezygnował poseł Janusz Cichoń z Platformy Obywatelskiej.

TEMAT 1

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace zapewnił, że Polska i Wielka Brytania zawsze będą stały ze sobą ramię w ramię i zawsze będą ze sobą współpracować. Dodał, że oba państwa nie dopuszczą, by sytuacja na granicy Polski z Białorusią zaogniła się. Szefowie obrony, Mariusz Błaszczak i Ben Wallace podpisali dokument o współpracy. Wielka Brytania wyśle do Polski około 150 żołnierzy formacji inżynieryjnych. Mają pomóc w remoncie i przebudowie ogrodzenia zabezpieczającego polsko-białoruską granicę.

TEMAT 2

Rozmowy kanclerz Niemiec Angeli Merkel z Aleksandrem Łukaszenką są przedwczesne. W naszym przekonaniu kryzys jest teraz w momencie przesilenia, dlatego że nasiliła się agresja ze strony służb białoruskich

– powiedział wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Pytany, czy rozmowy kanclerz Niemiec z Aleksandrem Łukaszenką oraz prezydenta Francji Emmanuela Macrona z prezydentem Rosji Władimirem Putinem poprawiają, czy pogarszają sytuację związaną z kryzysem migracyjnym, wiceminister Wawrzyk stwierdził, że „teraz trudno jest to ocenić”.

TEMAT 3

Poznaliśmy weekendowe dane zachorowań na COVID-19. Liczby nadal rosną. Sporo mówi się o obostrzeniach dla niezaszczepionych, ale decyzji nie ma. Czy są one konieczne?

Posłuchaj audycji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Poseł Janusz Cichoń

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, granica, Polska, koronawirus, migranci, kryzys migracyjny
W Olsztynie wręczono nagrody za konkurs „#szczepimy się”

Uczniowie z regionu zachęcali rówieśników do szczepień przeciwko COVID-19. Eksperci przekonują "to najskuteczniejsza broń w walce z pandemią". Popularność szczepień spada, a liczba zakażeń patogenem rośnie....

Zamknij
RadioOlsztynTV