Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spektakle, animacje i debata o bezpieczeństwie na ełckich ulicach. Streetworkerzy przygotowali imprezę „Jak kochać to miejsce”

Fot. M. Zbrożek

Ełccy streetworkerzy z Fundacji Human Lex Instytut od lat pracują z mieszkańcami jednej z najmniej bezpiecznych ulic Ełku, czyli Orzeszkowej. Jednym z elementów tej pracy są wspólne imprezy m.in. z okazji Dnia Matki.

Tym razem zorganizowano imprezę pod hasłem „Jak kochać to miejsce?”- mówi streetworker Michał Łebski. Zaplanowano różnego rodzaju spektakle i animacje, ale najważniejsza jest debata o tym, co można zrobić, by na ulicach było bezpiecznej.

Imprezie towarzyszyły niezwykłe fotografie na ścianach budynków – mówi Mikołaj Długosz. Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców kamienic. Jego zdaniem eksponowanie ich na ścianie zaznaczyło tą przestrzeń jako ich miejsce – nie jakimiś sprejami tylko wspomnieniami.

Zdjęcia można oglądać na ścinach kamienicy przy ul. Orzeszkowej 13. Streetworkerzy od 10 lat pracują na ulicach Ełku z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz z ich rodzinami.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, ulice, streetwork
Jazda „na suwak” i „korytarz życia” mają być obowiązkowe. Szykują się zmiany w prawie

Wprowadzenie obowiązku jazdy "na suwak" może usprawnić ruch. Tworzenie "korytarzy życia" natomiast ma ułatwić sprawne dotarcie służb na miejsce wypadku. Na początku lipca Ministerstwo Infrastruktury skierowało...

Zamknij
RadioOlsztynTV