Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalna strefa ekonomiczna rośnie w siłę

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje od 1997 roku

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna będzie powiększona.

Ten rok ma być przełomowy i jednocześnie rekordowy w jej historii. Obecnie Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje ponad tysiąc hektarów na terenie 30 miast i gmin. W tym roku do strefy ma zostać włączonych kolejnych ponad 390 hektarów. Grunty te położone są m.in. w okolicy Ornety, Ostródy, Węgorzewa i Lidzbarka Warmińskiego.

Nasza reporterka sprawdzała kto puka do drzwi Specjalnej Strefy Ekonomicznej i skąd tak duże zainteresowanie włączeniem do jej struktur.

Posłuchaj relacji Izy Malewskiej

Firmy, które działają w Specjalnej Strefie Ekonomicznej mają preferencyjne warunki i wiele ulg podatkowych. To kluczowy argument samorządowców, którzy pozyskując nowych inwestorów chcą zmniejszyć bezrobocie w swoich gminach. Nieoficjalnie mówi się także, że ten rok będzie ostatnim, kiedy to strefa może włączyć w swoje struktury nowe grunty, bez konieczności oddania w zamian innych.

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Firmy chcą inwestować w SSE

Obowiązujący na Warmii i Mazurach najwyższy w kraju poziom dopuszczalnej pomocy publicznej dla firm, przyciąga inwestorów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tym roku wydano dotąd pięć...

Zamknij
RadioOlsztynTV