Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Firmy chcą inwestować w SSE

Obowiązujący na Warmii i Mazurach najwyższy w kraju poziom dopuszczalnej pomocy publicznej dla firm, przyciąga inwestorów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tym roku wydano dotąd pięć zezwoleń na działalność. Trwają negocjacje z kolejnymi 12 firmami.

Firmy, które w tym roku dostały pozwolenie na działalność w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zadeklarowały w sumie utrzymanie 1214 miejsc pracy i utworzenie 407 kolejnych. Łączna wielkość ich inwestycji sięgnie około 240 milionów złotych.

Dyrektor departamentu pozyskiwania inwestorów do strefy Marcin Kuchciński poinformował PAP, że w ostatnim okresie jest zdecydowany wzrost zainteresowania ze strony inwestorów z całego kraju. Przyciąga ich do nas m.in. utrzymany najwyższy poziom pomocy publicznej – podkreślił Kuchciński.

Pułap pomocy publicznej w woj. warmińsko-mazurskim wynosi od 50 do 70 procent poniesionych nakładów. Kuchciński przyznał, że nie bez znaczenia jest także nowy Regionalny Program Operacyjny Warmii i Mazur, który będzie promował firmy działające w obszarze tzw. inteligentnych specjalizacji regionu – są nimi przetwórstwo drewna, szeroko rozumiana ekonomia wody i produkcja zdrowej żywności.

Z powodu dużego zainteresowania inwestorów Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna złożyła w Ministerstwie Gospodarki wniosek o poszerzenie jej obszaru. Na razie nie ujawniono o jakie tereny chodzi ani jak dużego terenu dotyczy wniosek.

(pap/gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biznes, inwestycja, Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Doskonałe warunki do biznesu na Warmii i Mazurach

Województwo warmińsko - mazurskie to nie tylko piękne krajobrazy, lasy i jeziora, ale też środowisko idealne do prowadzenia działalności gospodarczej. Inwestorzy, którzy chcą prowadzić działalność w...

Zamknij
RadioOlsztynTV