Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spał z pociskiem moździerzowym

Wyjątkowo lekkomyślny okazał się Mirosław K. 47-latek w swoim mieszkaniu za łóżkiem przechowywał… pocisk moździerzowy. W środę 6 lutego tuż przed 7.00 kętrzyńscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z domów wielorodzinnych w gminie Barciany mężczyzna w swoim mieszkaniu może przechowywać amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej.

Na miejsce pojechali funkcjonariusze oraz pirotechnik. Policjanci ewakuowali z domu 4 osoby, natomiast amator niespokojnego snu trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zabezpieczają miejsce zdarzenia do momentu przyjazdu patrolu saperskiego.

Mężczyźnie za nielegalne posiadanie amunicji może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Rozsądku nie zabrakło natomiast mieszkance Morąga. 24-latka znalazła granat ręczny w… dziupli owocowego drzewa, które rośnie na jej posesji. Kobieta natychmiast poinformowała policję.

Odnalezienie niewybuchu potwierdził wysłany na miejsce pirotechnik. Miejsce zostało zabezpieczone przez morąskich funkcjonariuszy do czasu przyjazdu patrolu wojskowych saperów. Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub pocisku, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić. Należy natychmiast zadzwonić na Policję.

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni za usunięciem TIR-ów

Radni z olsztyńskiej komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta po długich dyskusjach przyznali, że ciężki tranzyt powinien być usunięty z ulic stolicy regionu. Tym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV