Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na koronawirusa będzie można zaszczepić się w aptece

Oddziały Wojewódzkie NFZ przyjmują wnioski od aptek, które chcą przystąpić do Narodowego Programu Szczepień. Wsparcie farmaceutów zwiększy możliwości zaszczepienia Polaków i osiągnięcie odporności populacyjnej przeciwko COVID-19.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiego NFZ Magdalena Mil mówi o procedurach ubiegania się o wykonywanie takich szczepień:

Aby przystąpić do Narodowego Programu Szczepień apteka powinna przesłać elektronicznie oświadczenie do właściwego wojewódzkiego oddziału NFZ. Aplikacje przyjmowane są przez elektroniczną skrzynkę ePUAP. Oświadczenie musi być podpisane, powinno posiadać podpis elektroniczny, podpis zaufany, podpis osobisty. Wnioski aptek będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń.

00:00 / 00:00

Magdalena Mil mówi także o formalnościach, jakie czekają chętnych do zaszczepienia pacjentów:

Do zaszczepienia w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Na szczepienie przez farmaceutę będzie można zarejestrować się przez elektroniczny system e-rejestracja na stronie pacjent.gov.pl, telefonicznie lub w samym aptecznym punkcie szczepień. Do szczepienia kwalifikuje i podaje szczepionkę farmaceuta, który posiada uprawnienia do kwalifikacji lub do wykonywania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19.

00:00 / 00:00

Nabór do wykonywania szczepień przez apteki jest otwarty i ciągły, nie ma zatem konkretnej daty jego zakończenia. Aplikacje można złożyć elektronicznie.

Autor: B. Gajlewska/NFZ
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, pacjent, szczepienia, apteka, Farmaceuta
Szkoły włączają się w akcję szczepień przeciwko COVID-19. Podpisano umowę między kuratorium a szpitalem dziecięcym

"Lepiej zapobiegać, niż leczyć" - tak specjaliści przekonują do szczepień młodzieży przeciwko COVID-19. Warmińsko-mazurskie kuratorium oświaty i szpital dziecięcy w Olsztynie podpisali porozumienie w sprawie kampanii...

Zamknij
RadioOlsztynTV