Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spadek zainteresowania usługami hoteli. Branża cierpi przez inflację

Fot. Adobe Stock

Rosnące ceny i tradycja spędzania świąt Bożego Narodzenia w domu z bliskimi – przed branżą hotelarską z Warmii i Mazur trudny czas. W tym roku znacznie spadło zainteresowanie usługami hotelarskimi w okresie świąt.

Prezes Regionalnej Izby Turystycznej Norbert Kardas mówi, że po minionym roku, kiedy po pandemii COVID-19 więcej osób szukało odpoczynku, w tym jest mniejsze zainteresowanie.

Obserwowany jest spory spadek taką formą spędzenia świąt. Inflacja wpłynęła też na ceny za taki wypoczynek. Obecnie jest to skala między 10 a 15 procent. Natomiast hotelarze już teraz muszą przygotować się wprowadzenie kolejnych podwyżek w kolejnych miesiącach.

00:00 / 00:00

O mniejszej liczbie gości mówią też sami hotelarze. Małgorzata Jeziorajczyk – dyrektor ośrodka wypoczynkowego w Rucianem-Nidzie – mówi, że problem dotyczy wielu hotelarzy.

Goście ostrożniej wydają pieniądze i przyjeżdża ich znacznie mniej do większości hoteli na Mazurach.

00:00 / 00:00

W ośrodkach, które przygotowały ofertę, obłożenie jest zazwyczaj na poziomie 30 procent. Więcej gości ma przyjechać na sylwestra.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Boże Narodzenie, Mazury, turystyka, hotel, inflacja, pandemia
Od piątku w szkołach bożonarodzeniowa przerwa w nauce

Dziś uczniowie po raz ostatni przed świętami idą do szkół. Wrócą do nich już w nowym roku - 2 stycznia. W kalendarzu roku szkolnego 2022/2023, od...

Zamknij
RadioOlsztynTV