Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spadały dachówki i przeciekał dach. Są pieniądze na remont zabytkowej szkoły

Fot. D. Grzymska

Są pieniądze na remont dachu Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Dach od kilku lat przeciekał, na pobliski chodnik spadały też dachówki.

Miasto przeznaczyło na ten cel środki z budżetu, a także szukało dofinansowania. Po rozmowach z Ministerstwem Finansów udało się uruchomić 1,5 miliona złotych z rezerw przysługujących wojewodzie.

W urzędzie wojewódzkim podpisano dziś umowę na dofinansowanie rządowe.

Prawie 100-letni budynek, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 2 przejdzie kompleksowy remont dachu – potwierdził warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Budynek jest już stary, z roku 1927. Od 2006 roku jest objęty opieką konserwatorska, bo jest to zabytek. Nastąpiła destrukcja dachu.

00:00 / 00:00

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przyznał, że miasto zabezpieczyło kwotę 3,5 miliona złotych, a po rozmowach w Ministerstwie Finansów okazało się, że można pozyskać kolejne 1,5 miliona złotych.

Wcześniej zabezpieczyliśmy własne środki na całość realizacji, to około 3,5 miliona złotych. W międzyczasie miałem możliwość rozmawiania z panem wiceministrem finansów Sebastianem Skuzą. Powiedział, że są pieniążki i przebudowa może być sfinansowana.

00:00 / 00:00

Dobro uczniów i społeczności lokalnej, a także dbałość o obiekty, które mają charakter zabytkowy to priorytetowe działania rządu. Bez względu na to, czy są to działania rządowe, czy samorządowe, w tych sprawach staramy się wspierać samorządy  (…)

– podkreślił wojewoda Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Remont dachu rozpocznie się w wakacje.

Z dachu SP2 w Olsztynie spadały dachówki. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Fot. D. Grzymska

Auto: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, zabytek, remont, SP2, dachówki
Wyłudziła ponad 270 tysięcy złotych. W wakacje ruszy proces dentystki z Nidzicy

Sąd zajmie się sprawą dentystki z Nidzicy oskarżonej o wyłudzenie kilkuset tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przesłała do Sądu Okręgowego w...

Zamknij
RadioOlsztynTV