Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spacer po pasie granicznym i zaległe alimenty. Straż Graniczna ukarała trzy osoby

Fot. W-M OSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie  wypisali mandaty małżeństwu, które spacerowało z psem po pasie drogi granicznej. Ponadto na lotniczym przejściu granicznym Olsztyn-Mazury zatrzymali 38-latka, który uchylał się od płacenia alimentów.

Patrol Straży Granicznej odkrył na granicy ślady dwóch osób. Okazało się, że wizytę wczasowiczów spacerujących z czworonożnymi przyjaciółmi w rejonie polsko-rosyjskiej granicy zarejestrowały kamery Straży Granicznej. Następnego dnia małżeństwo ponownie wybrało się w rejon granicy. 51-letni mężczyzna przyznał, że wszedł na pas, bo uciekł mu pies. Obywatel Niemiec został ukarany za popełnione wykroczenia mandatami w kwocie łącznie 350 złotych. Natomiast jego 47-letnia żona, mieszkanka powiatu cieszyńskiego za spacer po pasie otrzymała mandat karny w wysokości 250 złotych.

Straż Graniczna wciąż apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne i są zagrożone karą grzywny do 500 złotych bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Ponadto Straż Graniczna w Olsztynie zatrzymała 38-latka, który uchylał się od płacenia alimentów. Do zatrzymania doszło w poniedziałek na lotniczym przejściu granicznym Mazury. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna od dwóch lat jest poszukiwany przez prokuraturę i policję w Elblągu. Okazało się, że 38-latek nie płacił alimentów.

Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom ze Szczytna.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż graniczna, przejście graniczne, spacer, alimenty, zatrzymania
Pijani sternicy na Mazurach. Policyjni wodniacy kontrolują turystów wypoczywających na Wielkich Jeziorach

Na jeziorze Bełdany policyjny patrol wodny zatrzymał dwóch mężczyzn z województwa mazowieckiego. Jak mówi rzecznik warmińsko-mazurskiej policji, młodszy aspirant Tomasz Markowski sternikami łodzi motorowych byli: 34-latek...

Zamknij
RadioOlsztynTV