Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Solidarność pisze skargę do wojewody ws. zamknięcia Pogotowia Socjalnego

fot. Marcin Kapuściński

Brak konsultacji społecznych i niepewny los pracowników – takie zarzuty wobec przyjętej przez elbląską radę miasta uchwały o likwidacji Pogotowia Socjalnego stawia NSZZ Solidarność Regionu Elbląskiego. 

Związek wysłał do wojewody warmińsko- mazurskiego wniosek o  unieważnienie uchwały.

Podważamy we wniosku brak konsultacji społecznych. Drugą sprawa jest brak uregulowań jeśli chodzi o pracowników.  Nie mamy jasnego stanowiska władz miasta, co będzie z pracownikami

– tłumaczy Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność.

Przypomnijmy, 16 kwietnia podjęta została decyzja o zamknięciu placówki. Nastepnie nocna zmiana odmówiła przyjęcia na kwarantannę bezdomnego, który miał kontakt z osobą chorą. Po tym zdarzeniu większość załogi, razem z jej szefem, poszła na zwolnienia lekarskie.

Od 3 kwietnia pogotowie, przemianowane na miejsce zbiorowej kwarantanny, zawiesiło działalność. To było podstawą do wniosku prezydenta o jego likwidację. Funkcje placówki przejęły inne jednostki, a osobami nietrzeźwymi zajmuje się policja.

Autorka: Mira Stankiewicz
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, NSZZ Solidarność
Elbląscy radni przyjęli uchwałę on-line. Podziękowali w niej osobom zaangażowanym w walkę z epidemią

Elbląska Rada Miasta przyjęła jednogłośnie uchwałę, w której składa podziękowania wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w czasie epidemii koronawirusa w zapewnienie bezpieczeństwa elblążanom. Życzymy wam wytrwałości,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV