DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Sokół był bliski sprawienia sensacji. Ostatecznie to Górnik awansował do następnej rundy

Na ten pojedynek czekała cała Ostróda. Sokół był bliski sprawienia sensacji, jednak ostatecznie to wyżej notowany Górnik Zabrze wygrał 3:1 i awansował do 1/8 Pucharu Polski.

Pierwsza połowa była bardzo obiecująca. W 20 minucie prowadzenie gospodarzom dał pomocnik Daniel Mlonek. Był to okres gry równorzędnych drużyn, nic nie wskazywało na to, że dzieli je kilka klas rozgrywkowych – komentował na antenie Polskiego Radia Olsztyn Artur Lewandowski.

Na drugą połowę do gry bardziej zmotywowani wyszli piłkarze z Zabrza, którzy 69 minucie po strzale Rafała Wolszczyńskiego doprowadzili do wyrównania. Kolejne bramki zdobywali już tylko piłkarze ze Śląska. W 85 minucie gola na 2 do 1 zdobył Damian Kądzior. Trzecie i decydujące o awansie Górnika do 1/8 finału trafienie należało ponownie do Rafała Wolszczyńskiego.

Sokół Ostróda był jedynym klubem, który reprezentował Warmię i Mazury w tej fazie piłkarskiego Pucharu Polski. Ostródzianie w 1/64 finału pokonali Polonię Warszawa 2:0, a w kolejnej rundzie okazali się lepsi od Stali Stalowa Wola (2:1).

Autor: Ł.Sadlak

Więcej w piłka nożna, Puchar Polski, Sokół Ostróda
Stomil Olsztyn przegrał z Chojniczanką 0:3 w wyjazdowym meczu

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali drugie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Chojniczanki Chojnice. Podopieczni Tomasza Asenskiego wracają do Olsztyna...