Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sobota pochmurna. Bez burz na Warmii i Mazurach

Sobota w wielu miejscach kraju jest pochmurna i deszczowa. Bez opadów na południowym wschodzie i na Warmii i Mazurach – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Dla wielu miejsc Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami i intensywnymi opadami deszczu.

Na zachodzie, od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk jest zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W Dolinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej możliwy deszcz. W zachodniej połowie kraju spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu do 30 mm i wiatr w porywach do 70 km/h. Deszczowo na południowym wschodzie. Bez deszczu na północnym wschodzie, od Suwalszczyzny, przez Warmię i Mazury, po Mazowsze. Temperatura 12 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, w centrum 16-18, a na południowym zachodzie i zachodzie 20-22 stopni. Wiatr słaby, zmienny

– powiedziała Małgorzata Tomczuk.

W nocy na zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, z zanikającymi burzami. W centrum i na wschodzie pochmurno. Na wschodzie, gdzie wydano ostrzeżenia przed silnymi opadami, może spaść do 30 litrów na metr kwadratowy. Temperatura minimalna od 7-10 stopni na północnym wschodzie do 10-14 na pozostałym obszarze kraju. Miejscami możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.


Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Szczepanik

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, burza, deszcz, synoptyk
IMGW: noc z przymrozkami i mgłami

Synoptycy zapowiadają kolejną noc z przymrozkami na północnym wschodzie Polski. Jak poinformowała Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura przy gruncie może spaść nawet...

Zamknij
RadioOlsztynTV